Duuuszki w kąpieli


Większość społeczeństwa na hasło gry planszowe myśli Monopoly, Chińczyk, karty, Scrabble. Ci bardziej obeznani w temacie mają swoje ulubione gry, którym poświęcają najwięcej uwagi, zapominając o tych lżejszych i mniej wymagających. Na szczęście w Polsce gry planszowe powoli wychodzą z cienia i wkraczają na salony. Coraz więcej ludzi dostrzega ich popularność, potencjał, coraz większa ich ilość chce poznać świat gier od podszewki. Jest tylko jedno niebezpieczeństwo.


Bardzo łatwo jest się uniezależnić. Gry to nałóg, ale bardzo zdrowy. W końcu to odstępstwo od książek, seriali, filmów i całej tej elektroniki, która wypełnia większą część naszego dnia. Gry planszowe to nie tylko pionki i karty. To także świetna zabawa, w dużym gronie - mamy mnóstwo propozycji gier imprezowych, jednak dzisiaj chciałbym Wam opowiedzieć o kontynuacji prawdziwego hitu Duuuszki! Przedstawiam Państwu Duuuszki w kąpieli! 

Zawartość pudełka mogłaby się wydawać uboga - 5 przedmiotów i 60 kart. Tyle. Biały duch, szara wanna, czerwony ręcznik, niebieska szczotka i zielona żaba. Takie postacie możemy podziwiać na kartach, jednak w różnych kolorach i konfiguracjach. Drewniane elementy są wykonane w prosty i przystępny sposób, jednocześnie z wielką dbałością o jakość wykonania. Myślę, że spodobałyby się zwłaszcza dzieciakom, które na takie szczegóły po prostu zwracają uwagę. Karty są ciut za cienkie, czego wynikiem może być szybkie ich niszczenie i wyginanie - zwłaszcza gdy dowiecie się o co w tej grze chodzi.Zasady są banalnie proste i to właśnie duży plus tej gry. Naszym zadaniem jest złapanie przedmiotu, który widnieje na karcie. Jeśli będzie na niej biały duch - taką figurkę musimy złapać jako pierwsi. Wtedy dostaniemy kartę, oczywiście jako nagrodę. W innym wypadku musimy zapłacić jedną kartę kary. Ale uwaga, nie wszystkie postacie na kartach mają kolor odpowiadający im w rzeczywistości!

Tutaj właśnie zaczyna się zabawa. Jeśli na karcie mamy niebieską żabę i czerwonego ducha, musimy złapać szarą wannę - nie występuje ona na karcie, ani nie ujrzymy szarego koloru na żadnej z postaci. Tyle! To są zasady podstawowe, w instrukcji odnajdziemy kilka dodatkowych wariantów, które urozmaicą całą rozgrywkę. Duuuszki w kąpieli można połączyć z podstawową wersją Duuuszków otrzymując w ten sposób jedną dużą grę.

Każda partia pełna jest śmiechu, hałasu i okrzyków. Każdy chce wygrać, jednak wcale nie jest to takie proste! Liczy się refleks, ale przede wszystkim szybkie myślenie i spostrzegawczość. Zwłaszcza gdy nastawieni jesteśmy na szybkie reagowanie - często kierujemy się impulsem, po czym okazuje się, że wzięliśmy nie ten przedmiot co trzeba. Frustracja, złość, i obietnica, że odkujemy się w następnej rundzie - to wszystko powoduje, że Duuuszki w kąpieli genialnie sprawdzą się w dużym gronie osób, które chcą pograć w prostą, ale i zarazem emocjonującą grę imprezową.Partia średnio trwa 15 minut, jednak nie poprzestaniecie na jednej, co to, to nie! Ze znajomymi od razu rozegraliśmy pięć czy sześć rozgrywek, bo ta gra po prostu wciąga. Duuuszki w kąpieli są świetną grą, takim przerywnikiem od cięższych i większych tytułów, które wymagają koncentracji, uwagi i skupienia. Jest to też świetny materiał dla początkujących, którzy dopiero wchodzą w świat planszówek - po kilku rozgrywkach będziecie chcieli poznać więcej gier, a Wasze portfele będą błagać, byście dali im spokój.

Największa zaleta Duuuszków w kąpieli to emocje, które wywołuje. W pewnym momencie można zacząć wykrzykiwać nazwy przedmiotów, a dopiero wtedy nastanie największy chaos, ale i duża kupa śmiechu. Jedyny minus jaki można w tej grze dostrzec to możliwość zadrapań, bolesnych uderzeń i szamotanin podczas wyrywania sobie poszczególnych przedmiotów. Serio, rozkładając grę i przygotowując stół znieście z niego wszystkie zbędne przedmioty, bo mogą zostać z niego po prostu zmiecione.

Początkowe wrażenie gry przeznaczonej dla dzieci okaże się jak najbardziej mylne. Przyjemność z rozgrywki będą czerpać nawet ci najstarsi i najbardziej doświadczeni gracze, którzy mają za sobą wiele ciężkich tytułów. Duuuszki w kąpieli idealnie sprawdza się jako gra imprezowa, każdy gracz będzie nią zachwycony, a emocji i zabawy bez liku. Jeśli szukacie czegoś prostego, a zarazem dobrze przemyślanego i wydanego polecam Wam Duuuszki - czy to pierwszą czy drugą część. Obie sprawdzą się znakomicie, a trochę później będziecie sami sobie dziękować, że ją kupiliście! Polecam!


Data wydania 2015
Liczba graczy 2-8
Sugerowana liczba graczy 4-6
Czas gry 30 minut
Sugerowany wiek min. 6 lat
Polski wydawca Egmont
Next PostNowszy post Previous PostStarszy post Strona główna

0 komentarze:

Prześlij komentarz