Gry Podróżne. Omnibus: Prawda czy fałsz?


Zgodnie z obietnicą drugi dzień maja zaczynamy recenzją kolejnej gry z mini serii wydawnictwa Granna - Gry Podróżne. Tym razem na tapetę wziąłem grę dla trochę starszych graczy, którzy powinny dysponować podstawową wiedzą. Zapraszam na recenzję małej gry Omnibus: Prawda czy fałsz?Małe pudełko, które zmieści się w każdej torebce zawiera króciutką instrukcję, która w prosty i przejrzysty sposób tłumaczy bardzo intuicyjne zasady. Czterdzieści pięć kart to główny element tej gry, w której będziemy rywalizować na.. naszą wiedzę! Na każdej karcie znajduje się 12 pytań z konkretnej dziedziny, a na odwrocie, poprawne odpowiedzi. W pudełku znajdziemy również żetony odpowiedzi oraz zwycięstwa. 

Gra toczy się przez 12 rund. Każda z nich to wcześniej ustalony numer pytań, na które będziemy odpowiadać - jeden z graczy powoli i bardzo wyraźnie czyta pytanie zamieszczone na karcie, a reszta graczy, po zadaniu pytania łapie odpowiednie żetony - jeśli gracz twierdzi, że odpowiedź na pytanie jest twierdząca łapie żeton w kolorze niebieskim, w przeciwnym razie łapie czerwony żeton. Należy pamiętać, że żetony odpowiedzi mają różną wartość punktową - w przypadku złapania tego poprawnego koloru gracz otrzymuje liczbę punktów widniejącą na żetonie. Gdy się pomyli, musi oddać określoną liczbę punktów. Po 12 rundzie wszyscy gracze zliczają wszystkie punkty, a zwycięzca zdobywa tytuł Omnibusa.


Musicie przyznać, że Omnibus: Prawda czy fałsz? to gra naprawdę prosta, z przejrzystymi zasadami. Właśnie w tej prostocie tkwi jej moc! Karty z pytaniami są podzielone według określonych kategorii - mogą to być pytania z dziedziny literatury, historii Polski,polskich artystów, seriali, filmów, itd.Wierzcie mi, będzie się w czym wykazać. Same pytania dotyczą tych najsławniejszych wydarzeń, osobistości z naszego kraju czy z poza granic Polski - w niektórych ciężko stwierdzić, która odpowiedź jest prawdziwa, w innych nie będzie z tym problemu i pozostanie walka o żeton z największą liczbą punktów.

Omnibus: Prawda czy fałsz? świetnie sprawdzi się jako typowy filler przed cięższymi tytułami - nie jest to typowo mózgożerna gra, gdzie pytania są bardzo trudne, a nad odpowiedzią będziemy myśleć kilka minut. Propozycja wydawnictwa Granna to prosta gra, z banalną mechaniką i szybką rozgrywką.


Te cechy powodują, że z chęcią zachowam swój egzemplarz i będę proponował rozgrywkę coraz to nowszym graczom. Każdy chce sprawdzić swoją wiedzę, wykazać się i zwyciężyć. Na pierwszy rzut oka mogłoby się wydawać, że Omnibus: Prawda czy fałsz? to zwykła, prościutka gierka, na kilka minut. Ciekawy element rywalizacji sprawia, że do rozgrywki chętniej usiądą faceci, którzy po prostu będą mieli sobie coś do udowodnienia. A satysfakcja z końcowego zwycięstwa jest naprawdę dobrym uczuciem.

Kończąc, nie pozostało mi nic innego jak zachęcić Was do sprawdzenia tego tytułu. Nie traktujcie jej jak zwykłego, nudnego quizu, który zamiast uczyć i bawić, sprowadza kolejne fale ziewania. Omnibus: Prawda czy fałsz? to szybka, emocjonująca i wciągająca gra, przy której będziecie się dobrze bawić, a o to przecież w grach planszowych chodzi. Polecam i zachęcam!

Za udostępnienie gry serdecznie dziękujęData wydania 2016
Liczba graczy 2-5
Sugerowana liczba graczy 4-5
Czas gry 20 minut
Sugerowany wiek min. 10 lat
Polski wydawca Granna
Next PostNowszy post Previous PostStarszy post Strona główna

0 komentarze:

Prześlij komentarz