Gry Podróżne. Quiz: Gdzie raki zimują?


Będąc małym chłopcem miałem w szufladzie stosik kart połączonych ze sobą - na jednej stronie były ponumerowane pytania, na drugiej odpowiedzi. Gdy tylko mi się nudziło mogłem położyć się na łóżku i dowiadywać się kolejnych interesujących ciekawostek czy faktów z historii świata. Zapewne część z Was uważa, że wszystkie gry typu quiz nie nadają się na spotkania towarzyskie, bo to nuda i jak czymś takim można zainteresować kogoś grami planszowymi? W poniższym tekście spróbuję wyprowadzić Was z tego błędu.


Zacznijmy od gry dla ciut młodszych graczy, bo w Quiz: Gdzie raki zimują? mogą grać dzieciaki mające 6 lat. Małe pudełko, które zmieści się nawet do damskiej torebki skrywa krótką instrukcję, małą planszę, podstawki, cztery kartonowe wizerunki raków oraz karty z pytaniami. Wszystko utrzymane w kolorowym klimacie małej gry dla dzieci - ładne i dobrze prezentujące się.

Zasady są banalnie proste! Planszę kładziemy na środku stołu, każdy wybiera kolor raka, kładzie jego figurkę na początku swojego toru. Następnie tasujemy karty z pytaniami i możemy zaczynać grę.Rozpoczyna najmłodszy gracz, który bierze wierzchnią kartę ze stołu i prosi gracza siedzącego po lewej, by wybrał jedno z trzech pytań zamieszczonych na karcie. Gdy przeciwnik odpowie, zadający pytanie sprawdza odpowiedź, która również jest umieszczona na karcie - jeśli padła dobra odpowiedź, zgadujący otrzymuje punkt oraz musi przesunąć swój pionek o jedno pole do przodu. Zwycięża ten, kto jako pierwszy przekroczy linię mety.


Prostota zasad to duży plus dla dzieci, które chcąc pograć w coś ciekawego i nietrudnego, same będą chciały wracać do Quiz: Gdzie raki zimują? Pytania zamieszczone na kartach można podzielić na dwa typy - te prostsze oraz trudniejsze. Biorąc zafoliowaną grę do ręki spodziewałem się prościutkich pytań, na które będę znał odpowiedź. Jakież było moje zdziwienie, gdzie pojawiały się pytania z przeróżnych dziedzin i nauk, na które nie udało mi się odpowiedzieć - co ciekawe, to właśnie w tej grze dzieciaki zdawają się mieć większą wiedzę niż dorośli. 


Pytania są tak skonstruowane i dobrane, że ciągle zahaczają o świat dziecka, jednocześnie pogłębiając jego wiedzę i umiejętności. Walory edukacyjne gry Quiz: Gdzie raki zimują? są naprawdę ogromne i każdy rodzic powinien zainteresować się tym tytułem. To nie tylko nauka i edukacja, ale i zabawa i zdrowa rywalizacja, a wszyscy powinniśmy wiedzieć, że takie połączenia są wprost idealne!

Jeśli szukacie prostej gry, która zachęci Wasze pociechy do odkrywania świata i jego historii, świetnie trafiliście! Quiz: Gdzie raki zimują? to niezwykle prosta gra, która na pewno spodoba się każdemu dziecku. Banalne zasady, krótki set-up oraz walory edukacyjne sprawią, że każdy, bez względu na wiek będzie miło pamiętał każdą rozgrywkę. Polecam!
A już jutro recenzja drugiej gry z serii Gry Podróżne!

Za możliwość sprawdzenia się w niełatwych pytaniach dziękuję
Data wydania 2016
Liczba graczy 2-4
Sugerowana liczba graczy 4
Czas gry 20 minut
Sugerowany wiek min. 6 lat
Polski wydawca Granna
Next PostNowszy post Previous PostStarszy post Strona główna

0 komentarze:

Prześlij komentarz