Car Cards - recenzja


Zdarza Wam się być w podróży i nudzić się tak bardzo, że nawet obserwowanie mijanego otoczenia wydaje się być ciekawym zajęciem? Wydawnictwo Trefl Joker Line przygotowało grę idealną na tego typu sytuacje! Wystarczy kilka kart, dobre oko i można grać, zapraszam na recenzję gry Car Cards.


W małym pudełku z grą, określoną jako "pocket game" znajdziemy 55 dwustronnych kart oraz instrukcję. Tekst jest krótki, zwięzły i na temat - dokładnie tak samo jak zasady rozgrywki. Karty do gry są dwustronne, z fajnymi ilustracjami - na środku znajduje się oczywiście obiekt, który musimy znaleźć, ale jego obwód wyznacza ramka aparatu fotograficznego, a wokół znajdziemy różne funkcje - naświetlenie, czułość czy poziom baterii. Karty po prostu fajnie się ogląda.

O co chodzi w Car Cards? Na początku gry, każdy z graczy otrzymuje na rękę 5 kart. Jego zadaniem jest znaleźć w swoim otoczeniu i wskazaniu rzeczy, która widnieje na jego karcie. Należy pamiętać, że karty są dwustronne! Gdy zauważymy jakiś obiekt, odkładamy go na osoby stos, gdy uzbieramy 3 różne (!) obiekty, traktujemy to jako punktującą trójkę i możemy dobrać 3 nowe karty. Gra kończy się w momencie, gdy któryś z graczy nie będzie miał możliwości dobrania nowych kart. Wtedy zliczamy trójki i kto ma ich najwięcej, wygrywa. 


Car Cards to prostota zasad. Minimum tekstu, zawiłości, a czysta gra na spostrzegawczość i szczęście. Na kartach do gry znajdziemy dużo różnych rzeczy do znalezienia, w różnych kolorach i rodzajach! I tak, naszym zadaniem będzie wskazanie na naszej drodze samochodów w różnych kolorach, znaki nakazu, zakazu, informacyjne, różne budynki, zwierzęta, sygnalizacje świetlne, ciężarówki, wiatraki, rzeki, stacje benzynowe - wszystko to co można spotkać podczas jazdy samochodem/pociągiem/autobusem. 

To wszystko determinuje nasz trening spostrzegawczości - musimy uważnie obserwować otoczenie, wskazywać odpowiednie obiekty i być szybszym niż przeciwnicy. Car Cards to gra, w której liczy się łut szczęścia - to oczywiste, w zależności od otoczenia w jakim będziemy się poruszać, takie obiekty natrafimy i będziemy zdobywać punkty.


Różnorodność kart sprawia, że w Car Cards aż chce się grać podczas jazdy samochodem. Nie ma jak wyciągnąć laptopa, komórka nas już nudzi, nie ma miejsca na większą grę planszową, propozycja od Trefl sprawdzi się znakomicie! Będziemy się bawić naprawdę dobrze, a przy okazji zaczniemy zwracać uwagę na bogactwo otoczenia, jego urbanistykę, faunę i florę. Taki mały element edukacyjny dla dzieciaków.

Car Cards to mała, poręczna gra, która przypadnie do gustu zwłaszcza dzieciom, które podczas podróży mogą się zwyczajnie nudzić. Dzięki niej czas podróży zleci bardzo szybko, a wszyscy pasażerowie będą chcieli jechać jeszcze dłużej. W kategorii gier podróżnych Car Cards sprawdza się bardzo dobrze.

Za udostępnienie gry dziękujęData wydania 2016
Liczba graczy 2-6
Sugerowana liczba graczy 3-6
Czas gry 15 minut
Sugerowany wiek min. 4 lata
Polski wydawca Trefl Joker Line
Next PostNowszy post Previous PostStarszy post Strona główna

0 komentarze:

Prześlij komentarz