Gra pomyłek - nowa gra imprezowa od Trefl Joker Line!


Większość z nas wie, ile godzin trwa dzień, ile minut ma godzina, jakiego koloru jest słońce, gdzie żyją lemury, kiedy była bitwa pod Grunwaldem. Zabawa w quiz to prosta, lekka i przyjemna zabawa, połączona dużą dawką wiedzy. Schody zaczynają się w momencie, gdy musimy podać błędną odpowiedź na pytanie, na które doskonale znamy odpowiedź - tą prawidłową. Czy jesteś w stanie wykazać się refleksem i pokonać swój umysł? Zapraszam na recenzję gry karcianej od Trefl Joker Line Gra Pomyłek.

Małe, kompaktowe pudełko zawiera krótką instrukcję oraz 54 karty. Co ciekawe, wszystkie karcianki z tej serii Trefla mają identycznej wielkości pudełka, dzięki czemu na regale prezentują się składnie, ..... . Każda z kart zawiera zestaw pytań oraz różne ilustracje na rewersach - w kolorach zielonym lub czerwonym. Po przeczytaniu instrukcji, można zabrać się za zabawę.


Gra pomyłek to quiz, ale trochę inny niż wszystkie, w których do tej pory miałem okazję uczestniczyć. Gracze mogą usiąść gdziekolwiek i grać - gra jest mała i nie potrzebuje dużo miejsca - kanapa, stolik, podłoga, to od Was zależy gdzie będziecie grać. Gracz rozpoczynający bierze na rękę pierwszą kartę, wybiera jedno z pytań, czyta je, a następnie pokazuje reszcie rewers karty następnej. I tutaj zaczyna się cała zabawa - w zależności od grafiki i jej koloru, zadaniem pozostałych graczy będzie jak najszybsze udzielenie odpowiedzi. Jeśli na rewersie karty zobaczymy zieloną grafikę - odpowiedź na zadane pytanie musi być poprawna. Jeśli będzie tam grafika w kolorze czerwonym, poprawną odpowiedzią będzie ta błędna. Jak to działa w praktyce?

Gracz zadaje pytanie: Ile pór roku ma rok? Pokazuje rewers następnej karty - mamy tam czerwoną grafikę. Gracz, który poda inną odpowiedź od tej prawdziwej zdobywa punkt. Trzeba tutaj zaznaczyć, że odpowiedzi, zwłaszcza te błędne muszą nawiązywać do tematu - na pytanie o kolory, musimy podać konkretne kolory, itd. Po pięciu pytaniach gracz zadający pytania zmienia się i gramy tak do momentu wyczerpania talii. Kto ma najwięcej kart przy sobie, wygrywa grę!


Gra pomyłek to szybka i bardzo prosta gra towarzyska, która sprawdzi się w każdym towarzystwie. Bez względu na wiek, każdy będzie się dobrze bawił. Trenujemy nie tylko swój umysł, myślimy nad konkretną odpowiedzią, ale w bardzo krótkim czasie musimy zdecydować czy to co chcemy powiedzieć jest rzeczywiście poprawną odpowiedzią. 

Oczywiście, Gra Pomyłek lepiej sprawdzi się w większym towarzystwie. Im was będzie więcej tym lepiej - tutaj nie chodzi o ład i porządek, a dobrą zabawę. Przy większej ilości graczy na stole pojawi się większy chaos, będzie mnóstwo krzyków i salw śmiechów, ale jedno pozostanie niezmienne - zabawa będzie przednia. Dodatkowo, na kartach umieszczono pytania nadrukowane niebieską czcionką, na przykład: Jakie ziarno daje krowa? Na takie pytanie poprawną odpowiedź jest Bzdura!, sami wiecie dlaczego. Takie pytania jeszcze bardziej podkręcają atmosferę rywalizacji i zmusza graczy do myślenia.


Gra pomyłek to bardzo dobra propozycja na spotkania wszelakie, czy to z rodzicami, rodziną, przyjaciółmi czy w dużym gronie znajomych. Nie spodziewajcie się po niej cudów - to prosta gra imprezowa, połączona z walorami edukacyjnymi. Jednak w tym przypadku wiedza nie gra największej roli, a spryt i szybkie myślenie. Polecam!

Za przekazanie gry do recenzji serdecznie dziękuję

www.facebook.com/TreflJokerLine


Data wydania 2016
Liczba graczy 3-10
Sugerowana liczba graczy 4+
Czas gry 20 minut
Sugerowany wiek min. 10 lat
Polski wydawca Trefl
Next PostNowszy post Previous PostStarszy post Strona główna

0 komentarze:

Prześlij komentarz