Jak to jest być psem? A Dog's Life - UNBOXING


Ostatnio wpadła w moje ręce dość nietypowa i oryginalna gra. A Dog's Life opowiada o typowym dniu ulubionych zwierzaków domowych większości ludzi, czyli psów. W pierwszej chwili pomyślałem, że będzie to typowa gra z niższej półki, gdzie turlamy kostką i poruszamy się do przodu, jednak A Dog's Life proponuje coś całkiem ciekawego, zwłaszcza dla dzieci.


Otwieramy pudło. Pierwsze co wyciągamy to instrukcja, trochę gruba jak na grę rodzinną. Faktycznie, mamy sporo tekstu i pierwsze wrażenie jest dość frustrujące - A Dog's Life ma o wiele więcej zasad niż myślałem. Jeśli chodzi o sam tekst, myślę, że jest trochę zbyt skomplikowany.
Plansza. Jest duża, pełna różnych budynków, cyferek i psich łap :) Co ważniejsze jest czytelna i nie powinno być żadnych problemów z jej odczytywaniem, zwłaszcza przez rodziców z dziećmi. Dodatkowo, instrukcja powinna objaśnić jej układ oraz funkcje każdego budynku.


Trochę kartonu czyli planszetki graczy i żetony, które przydadzą się podczas gry. Plansze z wizerunkami psów są dobrze wykonane, ich grubość oraz jakość stoją na wysokim poziomie i nie mam się do czego przyczepić. Żetony są ciut za małe i boję się, że po parunastu rozgrywkach mogą się rozwarstwiać.


Każdy z graczy otrzymuje swój zestaw kart - wszystkie z nich różnią się między sobą grafikami, czyli dostępnymi akcjami, jakie będziemy mogli wykonać w trakcie gry. Jakoś kart co prawda nie powala, ale i nie odstaje od przyjętych standardów.Przejdźmy do dania głównego czyli fantastycznych figurek psów - wiernie odwzorowane z grafik na planszach graczy, dumnie prezentują różne rasy. Znajdziemy tutaj stylowego pudla, groźnego owczarka niemieckiego i inne psiaki, które będą dzielnie przemierzać ulice miasta. Figurki są wykonane nieźle - ich dokładność produkcji nie jest wysokich lotów, ale całość prezentuje się naprawdę dobrze. Ich poruszanie po mapie to czysta frajda!

A Dog's Life to czysta gra rodzinna, nastawiona na młodszego odbiorcę. Zabieram się za czytanie instrukcji, a już wkrótce będziecie mogli poczytać o tym tytule nieco więcej.
Next PostNowszy post Previous PostStarszy post Strona główna

0 komentarze:

Prześlij komentarz