Trajan już na wspieram.to! Patronat Gram bez prąduChwała wielkiemu Cesarzowi Markowi Ulpiuszowi Trajanowi! 

Wygrana wojna w Dacji wymagała mobilizacji aż 80.000 legionistów, okazała się jednak wielkim sukcesem strategicznym. Nasz umiłowany Cesarz nie tylko ustabilizował napiętą sytuację w przyległych do Dacji prowincjach Panoni i Mazji, ale dodatkowo pozyskał ogromne zasoby drogocennych kruszców, które z pewnością pomogą rozwinąć naszą gospodarkę i przeprowadzić wiele nowych inwestycji. 

Teraz czas najwyższy zająć się sercem naszego Imperium – Rzymem.

Jako bogaty i oddany obywatel Imperium masz wielki wpływ na to, jak będzie się rozwijała nasza stolica. To od Ciebie zależy, czy będziesz nadzorował powstawanie nowych gmachów, czy może wyślesz wojska do północnych prowincji, aby utrzymywały ład i porządek. A może skupisz się na handlu w forum i porcie? Jest wiele dróg do świetności, jaka jest Twoja?


Jesteśmy trochę stremowani, w końcu jest to nasza pierwsza kampania na Wspieram.to - miejmy nadzieję, że nie ostatnia! Działamy na rynku od ponad pół roku. W tym krótkim okresie udało nam się wydać grę karcianą „Gruzilla” (Gruz-illa), zaprojektować kolejne dwie oraz wynegocjować prawa do publikowania polskich wersji wielu innych. Dodatkowo współpracujemy z twórcami, którzy są dopiero na etapie testów swoich dzieł i pomagamy im w przygotowaniach do tej wspaniałej przygody, jaką jest wydanie gry. Dlaczego obraliśmy taką ścieżkę? Ponieważ cały nasz zespół łączy miłość do gier i intelektualnych rozgrywek planszowych. Postępując zgodnie z dewizą “wybierz sobie zawód, który lubisz, a nigdy nie będziesz zmęczony” postanowiliśmy stworzyć wydawnictwo gier planszowych. Dzięki temu nasza praca wynika z pasji, co sprawia, że jesteśmy wydajni i konstruktywni, przemieniając trudy pracy w wyzwania. Męska część firmy ma styczność z grami planszowymi nieprzerwanie od 12 lat. Większość wolnych chwil staramy się spędzać nad planszą i “zarażać” tym zajęciem innych, organizując cykliczne spotkania. Idąc za ciosem, zdecydowaliśmy się stworzyć markę z gadżetami dla planszowych geeków “Mr. Meeple”. Więcej możecie przeczytać na naszej stronie www.sharpgames.pl


W tym nowym wspaniałym roku przygotowaliśmy dla Was coś specjalnego – “Trajana” Stefana Felda w polskiej wersji językowej, kolosa gier planszowych (52 pozycja na Board Game Geek’u!). 
„Trajan”nie bez powodu przez tyle lat utrzymuje swoją wysoką pozycje w rankingu Board Game Geek’a. Wysoka „regrywalność”, mechanika sprawdzająca się przy dowolnej liczbie graczy i co najważniejsze, wybór optymalnej strategii ku zwycięstwu będzie wyzwaniem dla nowicjuszy, jak i dla weteranów (niezależnie od tego czy grasz drugi czy trzydziesty drugi raz). Te cechy zawdzięczamy mechanice wykonywania akcji, która została genialnie zaadaptowana z najstarszej gry świata - "Mancali".


Trajan to strategiczna gra planszowa, w którą można grać od 2 do 4 osób. Jej akcja toczy się w Antycznym Rzymie podczas panowania cesarza Marka Ulpiusza Trajana, okrzykniętego przez senatorów mianem “Optimus Princeps” (najlepszy cesarz). Wcielamy się w rolę bogatego i wpływowego obywatela Rzymu. W bezwzględnej walce o naszą pozycję będziemy musieli umiejętnie zarządzać wojskiem, kontrolować handel w porcie czy walczyć o poparcie senatu, starając się być zawsze o krok przed naszymi oponentami.


Kampania wystartowała 09.01.2017 i potrwa przez 50 dni. Sharp Games postawiło poprzeczkę wysoko, jednak jestem przekonany, że z Waszą pomocą uda im się wydać tę kultową grę i już wkrótce będziemy mogli cieszyć się jej polskim wydaniem. Zachęcam Was do sprawdzenia szczegółów zbiórki i do wsparcia oczywiście! Czekają na Was naprawdę fajne ceny, obok których nie można przejść obojętnie :) Dodatkowo do zgarnięcia są fajne, geekowskie gadżety :) Polecam! Next PostNowszy post Previous PostStarszy post Strona główna

0 komentarze:

Prześlij komentarz