Obecność UNBOXING
Hit zeszłorocznych targów w Essen doczekał się polskiej wersji językowej. Obecność wydana przez Games Factory Publishing to asymetryczna gra karciana, w której jeden z graczy wciela się w Obcego, a reszta w astronautów. Ci drudzy muszą znaleźć sposób na przeżycie na nowej planecie, a Obcy usiłuje wszystkich zasymilować ze swoim domem. Co z tego wyszło? Zapraszam na unboxing!

W małym prostokątnym pudełku znajdziemy 90 kart w tym karty pościgu, przetrwania oraz miejsc. Do tego drewniane znaczniki i plastikowe żetony. Całość dopełnia mała plansza oraz instrukcja.Instrukcja jest dobrze i treściwie napisana - wszystkie zasady zostały wytłumaczone po kolei, poparte odpowiednimi rysunkami. Druga kartka szczegółowo opisuje zasady działania niektórych kart. Razi trochę tandetna wypraska, wepchnięta jakby na siłę - jej wymiary kompletnie nie pasują do wnętrza pudełka.Najlepsze wrażenie robią żetony Obcego - są plastikowe, dobrze leżą w ręce i przypominają te używane w pokerze. Drewniane elementy wydają się całkiem okej - nie został kompletnie zalane farbą, faktura drewna wyraźnie się odznacza. Grubość kart stoi na standardowym, dobrym poziomie.

Podobają mi się ilustracje - są klimatyczne, ciekawe i dobrze narysowane. Po rozłożeniu wszystkich elementów gry można odnieść mylne wrażenie, że Obecność to prosta i banalna asymetryczna gra karciana. Nic bardziej mylnego! Po pierwszych partiach mogę śmiało powiedzieć, że walka Obcego z astronautami jest iście zażarta i pełna napięcia. Całość składa się na bardzo przyjemny tytuł, w który aż chce się grać. Recenzja już wkrótce.Next PostNowszy post Previous PostStarszy post Strona główna

0 komentarze:

Prześlij komentarz