Konkurs z grą Winnica - WYNIKIŚwięta, święta i... Ponad dwa tygodnie temu ogłosiłem konkurs, w którym można było wygrać egzemplarz gry Winnica od wydawnictwa Granna! Nadszedł czas na ogłoszenie wyników oraz zwycięzców, zapraszam.

Przez dwa tygodnie zgłosiliście 30 różnych prac konkursowych, dzięki! Wybór był naprawdę ciężki, mimo trudności zadania, wszyscy poradziliście sobie z nim koncertowo. Wasze propozycje były naprawdę przeróżne, czyniąc tym samym wybór niezwykle trudnym. Co ciekawe, gra, którą najczęściej wymienialiście w swoich odpowiedziach to Vinhos :)

Przypomnę, pytanie konkursowe brzmiało:

Gdybyś mógł spędzić weekend we francuskiej winnicy, w jakie planszówki chciałbyś zagrać i dlaczego?

Mogłem wybrać tylko dwie osoby. Pierwszą z nich jest:

Agnieszka za jej odpowiedź:

"W ten weekend wybieram się z grupą znajomych do francuskiej winnicy. Zawsze kiedy wyruszam w podróż towarzyszą mi planszówki, które pozwalają mi się lepiej wczuć w klimat miejsca w którym jestem. Tym razem nie będzie inaczej.
Choć większość weekendu poświęcimy na odkrywanie tajników produkcji napoju bogów, nie zabraknie też chwil na moje ulubione hobby.

Już w piątkowy wieczór, po całym dniu spędzonym z właścicielem winnicy, zasiadamy przy stole i zaczynamy rozgrywkę. Na pierwszy ogień poszła szybka, logiczna gra, związana z miejscem w którym się znajdujemy, czyli "Winnica". Przyjemna rozgrywka pomoże nam zregenerować siły po długim, pełnym wrażeń dniu. Tego wieczora sięgamy po jeszcze jedną grę. Postanawiamy z kieliszkiem szkarłatnego trunku w dłoni zacząć snuć opowieści, dzięki tytułowi "Dawno, dawno temu". Wino przyjemnie szumi nam w głowach, więc nasze historie są bogate w szczegóły i zwroty akcji, dzięki którym spędzamy niezapomniane chwile. 

Następnego wieczora stwierdzamy, że poznaliśmy już dobrze świat winnicy i chętnie wcielimy się w jej właścicieli. Zasiadamy więc do gry "Viniculture". Jest to bardzo ładna gra, dzięki której możemy sprawdzić jak poradzilibyśmy sobie zarządzając pracownikami winnicy, zlecając im różne działania w zależności od pór roku. Z zapałem sadzimy więc winogrona licząc na wielki sukces w świecie, którego tajniki zgłębiamy. 

Także ostatniego dnia nie może zabraknąć gry, dzięki której sprawdzimy ile się dowiedzieliśmy o winie w ten weekend. Na stole pojawia się więc "Mała gra- wino", a my przez całe popołudnie strzelamy pytaniami na temat naszego ulubionego trunku :)
W ten sposób mija nam weekend w winnicy. Bogatsi o nowe doświadczenia i informacje na temat napoju bogów wracamy do domu wiedząc, że w wymienione tytuły zagramy jeszcze nie raz."

Drugim nagrodzonym grą Winnica zostaje Tomasz!

"Spędzając weekend we francuskiej winnicy na pewno, chciałbym zagrać w planszówki, które będą związaną z miejscem mojego pobytu. Klimat gry również musiałby zostać zachowany :) Moim zdaniem dobrą propozycją była by gra Raise Your Goblets - gra imprezowa, klimat wręcz idealny. Każdy z graczy posiada swój kielich i jak sądzi doskonałe wino...niestety, ale oprócz tego znajdą się też podstępni współgracze, którzy chętnie doleją nam trochę trucizny. Moim zdaniem zabawa gwarantowana, każdy posiada klimatyczny kielich i tajemne zadanie wykończenia jednej z osób wznoszących toast :) Gra posiada elementy rozpoznawalne tylko dla siebie - kielichy, znaczniki wina i trucizny oraz specjalne zdolności szalchiców-graczy. Dodatkowo gra nie zajmuje dużo miejsca i jak najbardziej można ją zabrać w podróż :)

Uważam, że była by to pozycja obowiązkowa do zagrania właśnie w winnicy :) A po grze wszyscy mogą usiąść i delektować się prawdziwym winem :)"

Zwycięzcom serdecznie gratuluję, czekajcie cierpliwie na maila oraz na nagrody! Wszystkich, którzy wzięli udział w konkursie bardzo dziękuję, niestety mogłem nagrodzić tylko dwie osoby. Jednak to nie ostatni konkurs, w którym do wygrania będzie właśnie Winnica. Tymczasem zapraszam na najnowsze teksty i wieści ze świata planszówek! Unboxing nowości od Naszej księgarni już jutro!
Next PostNowszy post Previous PostStarszy post Strona główna

0 komentarze:

Prześlij komentarz