Pięć gier planszowych, które zabiorę na majówkę!Nigdy nie planowałem wielkich wyjazdów majówkowych. Wolę odpocząć w rodzinnym mieście, posiedzieć ze znajomymi, zrobić grilla, pośmiać się, po prostu dobrze spędzić ten przemiły czas wolny. Od dwóch lat planszówki coraz bardziej ingerują w moje życie, a tydzień wypełniają kolejne partie w przeróżne gry. Majówka to świetny moment by rozegrać kilka partii więcej. Postanowiłem podzielić się listą pięciu gier, które wezmę ze sobą i które będziemy ogrywać w różnych ekipach. Być może ktoś skusi się na zakup nowej gry :)
Avalon [RECENZJA]

Hit każdej imprezy. Graliśmy niezliczoną ilość partii, za każdym razem wszyscy świetnie się bawili. Wytłumaczenie zasad zajmuje około 3 minut, po których możecie usiąść do wspólnej zabawy. Intrygi, oszukiwanie, kłamstwa, oskarżenia, nieufność - to wszystko definiuje rozgrywkę w Avalon. Emocje nie opadają do samego końca, a szala zwycięstwa może w każdym momencie się przechylić na drug stronę. Pamiętajcie, na jednej grze się nie skończy!


Wojownicy Podziemi [RECENZJA]

Podobnie jak z Avalon, Wojownicy Podziemi są prostą w tłumaczeniu grą, w którą każdy może zagrać. Gra kooperacyjna, więc naukę zasad można pokazać w trakcie rozgrywki, co zupełnie nie przeszkadza w czerpaniu przyjemności z rozgrywki. Różnorodność maszkar do zabicia, ciekawe zdolności postaci oraz parodia herosów znanych z popkultury nastraja na kolejne salwy śmiechu i tak w rzeczywistości jest! No bo jak utłuc potwora, trafić tą szóstkę, gdy trzeba się obrócić i rzucić kość nosem?

źródło: BGG

Chaos w Starym Świecie

Nareszcie zdobyłem swój egzemplarz! Wieść o utraceniu licencji GW przez Fantasy Flight Games zelektryzowała społeczność planszówkowych geeków, przez co produkty oparte na tej licencji szybko zaczęły znikać ze sklepowych półek. Cóż mogę powiedzieć, musiałem mieć swoją własną kopię. Majówka to dobry czas na epicką walkę między czterema kumplami o dominację w Starym Świecie. Jestem niezwykle ciekawy pierwszej rozgrywki i wrażeń kolegów.

źródło: BGG
Najeźdźcy z Północy

Kolejna nowość na naszej półce. Efekt wymiany na najpopularniejszym forum o grach planszowych. Lekkie euro o podbojach wikingów z niezwykle interesującym mechanizmem worker placement z lekką modyfikacją. Myślę, że trafi w gusta zarówno geeków jak i początkujących graczy. Gdyby za jakiś czas powiało nudą, Games Factory zebrało odpowiednią kwotę na wspieram.to na dwa dodatki.

źródło: wspieram.to

Jaipur [RECENZJA]

Szybka, lekka gra karciana dla dwóch osób. Wcielamy się w kupców na rynku tytułowego miasta walcząc o miano ministra handlu Maharadży. Jest kolorowo, ciekawie i emocjonująco. Nasza ulubiona dwuosobówka - narzeczona regularnie kopie mi tyłek, a ja wciąż nie mogę wymyślić zwycięskiej taktyki. Może tym razem się uda?


A Wy co zabieracie na majówkę? Jeśli bierzecie ich naprawdę dużo, jak je przewozicie? Macie specjalne torby czy taką z IKEI? :)
Next PostNowszy post Previous PostStarszy post Strona główna

0 komentarze:

Prześlij komentarz