Wyścig Odkrywców od Imagine Realm na wspieram.to!Nowa kampania na wspieram.to rusza już dzisiaj! Po raz drugi o Wasze wsparcie prosi młode wydawnictwo Imagine Realm, które chce wydać Wyścig Odkrywców! Poniżej zamieszczam krótki opis gry oraz informację prasową przesłaną przez wydawnictwo.

 O grze

Jest rok 1900, podróże stały się codziennością, a dotarcie do najdalszych zakątków świata jest możliwe dzięki rozwojowi żeglugi i kolei. Biuro Przygody (fikcyjne) organizuje konkurs dla odkrywców, którego celem jest okrążenie świata w jak najszybszym czasie i odkrycie nieznanych miejsc lub zdobycie nowych przedmiotów do Muzeum Przygody (fikcyjnego).


Gracze na początku gry wybierają jedną postać, którą będą prowadzić. To ważny krok, ponieważ każda z 6 postaci ma własną charakterystykę oraz statystyki, które mogą się przydać w konkretnych warunkach. Wybór postaci sprawi, że w dalszej części gry niektóre zadania mogą być niemalże niewykonalne jeśli nie ma się odpowiednich narzędzi, a nawet gdy gracz je posiada, wciąż może napotkać trudności w trakcie podróży.

Po dokonaniu wyboru swojej postaci, gracze rozpoczynają wyścig. Mają 70 tur, gdzie jedna tura jest równa jednemu tygodniowi. Pierwsze kroki można skierować na Targowisko w Paryżu (miejsce startu graczy). Na każdym targowisku, a jest ich pięć na świecie, znajdują się różne przedmioty i narzędzia oraz mapy. To, co gracze znajdą na targu dowiadują się dopiero, gdy jeden z nich dotrze do miejsca z targowiskiem. Tutaj mogą wydać swoje pieniądze na ulepszenia lub wspomniane mapy a jeśli zajdzie potrzeba, będą się targować.

Następnie ruszają w swoich kierunkach. Jakich? Sami decydują. Wiele zależy od tego, jaką mają postać. Jeśli ktoś prowadzi osobę o niskiej wiedzy oraz niewielkim sprycie, lepiej aby nie szedł do katakumb czy lochów...

Kampania

Wydawnictwo Imagine Realm startuje 8 maja, o godzinie 12:00 z kampanią dla autorskiego projektu gry Wyścig Odkrywców na portalu wspieram.to. Projekt ma na celu pozyskanie brakujących środków potrzebnych do wydania gry.


Wyścig Odkrywców to gra przygodowa polegająca na odkrywaniu miejsc i przedmiotów na całym świecie, akcja ma miejsce u schyłku XIX wieku. Gracz prowadzi swojego bohatera w wyścigu o punkty, które należy zebrać w określonym czasie, zaś sama gra oferuje dużą dawkę przygody i decyzyjności dla gracza. Autorem tytułu jest Jarosław Biliński, ilustracje i grafiki wykonał Radosław Jaszczuk.

Imagine Realm przygotowało ciekawe cele i dodatki dla wspierających, a jeśli uda się zebrać potrzebną kwotę, gra zostanie wydana pod koniec września bieżącego roku. Wydawnictwo debiutowało w lutym autorską grą Wieże Magów, której wydanie było możliwe również dzięki wspierającym i udanej kampanii crowdfundingowej na wspieram.to

Wszystkie potrzebne informacje dotyczące gry, rozgrywki, zawartości pudełka znajdziecie na stronie kampanii pod adresem http://wspieram.to/wyscigodkrywcow
Akcja potrwa od 8 maja do 7 czerwca.

Informacja prasowa wydawnictwa
Next PostNowszy post Previous PostStarszy post Strona główna

0 komentarze:

Prześlij komentarz