Garść informacji od Imagine Realm, Factory of Ideas i Trefl Fabryka Kart!Zapraszam na garść newsów od trzech polskich wydawnictw. Fabryka Kart Kraków świętuje 70 (!) urodziny, Imagine Realm przypomina o trwającej zbiórce "Wyścigu Odkrywców", a Cube informuje o nowości wydawniczej.

Happening, gra żywymi kartami i bicie rekordu Polski

Już w ten weekend, w Krakowie, odbędzie się fantastyczna, zarażająca pasją grania, karcianaakcja, happening „Bridge – smarter every game". Gra w karty, w szczególności w brydża, jest znakomitym sposobem na rozwój zdolności matematycznych i strategicznych. Polski Związek Brydża Sportowego, organizator imprezy, stara się pokazać, jak za pomocą kart można połączyć rozrywkę z edukacją. Pomagają mu w tym uczestnicy happeningu - dzieci z brydżowych klas gimnazjów.

Rozrywek nie zabraknie: rozegrany zostanie turniej brydża na świeżym powietrzu, odbędą się błyskawiczne, 15-minutowe kursy nauki w brydża, okoliczne pomniki zostaną obdarowane kartami (cały Kraków gra!). Na Małym Rynku będzie też można obejrzeć wystawę plenerową odważnych, nowoczesnych projektów kart - prac konkursowych studentów Akademii Sztuk Pięknych w Krakowie. Sobota upłynie pod znakiem oficjalnego bicia rekordu Polski w ułożeniu najdłuższego węża z kart, a główną atrakcją niedzieli będzie gra żywymi kartami. 

Serdecznie zapraszamy do odwiedzenia krakowskiego Małego Rynku. 

Wydarzenie jest częścią obchodów jubileuszu 70-lecia Fabryki Kart Trefl - Kraków. 


„Bridge – smarter every game"
3-4 czerwca 2017 r.
Mały Rynek w Krakowie 
godz. 10 do 20.00

wstęp bezpłatny

Organizator: Polski Związek Brydża Sportowego
Honorowy patronat: Przewodniczący Rady Miasta Krakowa
Sponsor strategiczny: Fabryka Kart Trefl-Kraków 

Wydarzenie na Facebooku:

Informacja prasowa wydawnictwa
~~~~

Polska gra przygodowa na wspieram.to

Wyścig Odkrywców to przygodowa gra planszowa, którą wydawnictwo Imagine Realm wprowadzi na rynek we wrześniu 2017r. za sprawą wspierających kampanię projektu w serwisie wspieram.to

Młody wydawca z Opola uzyskał wsparcie na potrzebną kwotę i przygotował wiele atrakcyjnych celów pozwalających rozszerzyć rozgrywkę i wrażenia z przygody. Dzięki zaangażowaniu wspierających i graczy udało się odblokować cztery pierwsze cele wzbogacające grę. Imagine Realm zadbało także o to, aby przekroczenie kolejnych progów wsparcia pozwoliło dodać ciekawe elementy.

Wyścig Odkrywców to planszówka oparta na przygodzie, w której gracze prowadzą bohaterów do rywalizacji w tytułowym wyścigu, gdzie zadaniem każdego odkrywcy jest zdobywanie punktów zwycięstwa przez dokonywanie odkryć. Akcja gry jest osadzona u schyłku XIX wieku.


Autorem tytułu jest Jarosław Biliński, zaś ilustracje i oprawę graficzną przygotował Radosław Jaszczuk.

Kampania projektu zakończy się 7 czerwca i do tego czasu możecie wesprzeć wydawnictwo w ich działaniach. Już teraz macie pewność, że gra otrzyma rozszerzoną zawartość, a Wasze wsparcie i zaangażowanie dołoży kolejną cegiełkę do następnych celów.

O projekcie przeczytacie na stronie http://wspieram.to/WyscigOdkrywcow

Informacja prasowa wydawnictwa
~~~~

Gdzie drwa robią, tam wióry lecą! Wcielcie się w drwali, których zadaniem jest jak najlepiej okorować pień drzewa. Tylko najbardziej dokładny i skrupulatny drwal będzie w stanie zmierzyć się z tym wyzwaniem i mu podołać!

W czasie gry w Wióry Lecą, gracze zamieniają się w drwali, uderzają siekierą w drzewo, żeby zebrać jak najwięcej kawałków kory, z których każdy jest wart 1 punkt. Grę wygrywa ten, kto na koniec ma najwięcej punktów. Ale uważaj! Jeśli drzewo runie, musisz wziąć wszystkie plastry pnia, które spadły przynosząc ci nie lada stratę -5 punktów każdy. Zatem, nie pozwól drzewu upaść i zajmij się wyłącznie zbieraniem kory.

Wióry Lecą to wesoła i zabawna rodzinna gra, w której gracze będą musieli wykazać się precyzją, odpowiednim planowaniem i żelaznymi nerwami.


Informacja prasowa wydawnictwa
Next PostNowszy post Previous PostStarszy post Strona główna

0 komentarze:

Prześlij komentarz