Krótka historia wina

Wino. Napój bogów. Trunek, który towarzyszy człowiekowi od najdawniejszych czasów. Skąd pochodzi i jaka jest jego historia?

Pochodzenie wina

Dokładne pochodzenie wina nie jest znane. Wiadomo, że pierwsze dowody na produkcję wina pochodzą z czasów starożytnego Egiptu. Stamtąd bardzo szybko rozpowszechniły się innych starożytnych krainach, A mianowicie w Grecji i Rzymie. Panuje jednak przekonanie, że w rzeczywistości wino pochodzi z obszaru Kaukazu. Być może nigdy nie dowiemy się prawdy, nie zmienia to jednak faktu, że przez wszystkie te lata wino nie straciło nic ze swojej popularności – a wręcz przeciwnie.

Różne rodzaje wina

Wino nie jest trunkiem jednolitym, wyróżnić możemy różne jego rodzaje. Jeden z podziału związany jest z kolorem wina. Spotkać się możemy z winami białymi, różowymi oraz czerwonymi. Kolejny podział dotyczy ilości cukru, i tak kolejno dostępne są wina słodkie, półsłodkie, półwytrawne oraz wytrawne. Ponadto dostępne są wina musujące (jak na przykład popularne prosecco) oraz te bez bąbelków. Duże znaczenie ma też rocznik wina – zazwyczaj im starsze, tym lepsze. Tak naprawdę rodzajów wina może być tyle, co rodzajów winorośli oraz miejsc, w których są one uprawiane.

Wina świata

Najpopularniejsze gatunki wina pochodzą z Francji, Włoch, Hiszpanii czy Portugalii.

Więcej na https://zywewino.pl

Author: grambezpradu.pl