Jaki rodzaj pokarmu wybrać dla psa?

Często kiedy decydujemy się wybrać naszemu pupilowi stały pokarm, ciężko nam wybrać co będzie dla niego lepsze – karma sucha czy mokra.
Jedną z istotniejszych zalet mokrej wersji jest z pewnością jej smakowitość. Zawdzięcza ją głównie dzięki składowi jaki posiada, ale wszystko zależy głównie od osobistych preferencji psa. Karma mokra dzięki temu, że w ponad 70% składa się z wody, dostarcza więcej płynów do organizmy psa, a w związku z zwiększa się obrót wody w organizmie, następuje również zwiększona produkcja moczu. Działa to pozytywnie na pracę całego układu moczowego psa. Koszty związane z karmieniem psa karmą mokrą są znacznie wyższe niż jak w przypadku karmienia karmą suchą.

Główną zaletą karmy suchej jest wygoda. Karmę tą można podawać o dowolnych porach. Dodatkową zaletą tego rodzaju karmienia jest oczywiście to, że jej spożywanie jej ma korzystny wpływ na uzębienie zwierząt, ponieważ pomaga ścierać kamień nazębny.
Trzeba jednak pamiętać, że to karma sucha jest bardziej kaloryczna, przez co u psów borykających się z problemem otyłości znacznie bardziej sprawdzi się karma mokra.

Współpraca https://petportal.pl

Author: grambezpradu.pl