Dlaczego warto kupić lucernę suszoną?

Hodowanie zwierząt z wykorzystaniem do tego wielu gatunków roślin jest nam znane od setek lat. Bez wątpienia jedną z najlepszych roślin, która jest nie tylko smaczna i chętnie zjadana przez zwierzęta ale również dostarcza im wielu ważnych substancji to koniczyna. W Polsce występuje w postaci wielu odmian i gatunków, możemy spotkać ją na łące jednak czasem to nie wystarcza. Jej brak szczególnie dobrze widać w okresie zimowym, wówczas ciężko jest się zaopatrzyć w tego typu dodatki do skarmiania. Przecież zwierzęta muszą mieć nieprzerwany dostęp do substancji i składników odżywczych które wzmacniają ich układ odpornościowy oraz wpływają na szybszy wzrost. Jest na to pewne rozwiązanie, dokładniej mówiąc chodzi tutaj o lucernę w postaci suszonej, już wielu hodowców skorzystało z tej możliwości i wszyscy jednoznacznie zachwalają sobie jej jakość. Bez problemu może być wykorzystywana przy hodowli wielu gatunków zwierząt, jedyne o czym warto pamiętać to określony jej udział procentowy w konkretnej ilości karmy.

Jakie zalety są nam oferowane?

Jak w każdym innym przypadku będziemy zastanawiać się czy taki dodatek do paszy okaże się dobrym rozwiązaniem. Otóż warto wiedzieć, że lucerna suszona ma formę granulek o niewielkiej średnicy, dzięki temu możemy ją w łatwy i przyjemny sposób mieszać z pozostałą częścią karmy i podawać zarówno większym jak i mniejszym zwierzętom. Kolejnym ważnym aspektem jest do niej nieprzerwany dostęp, nie ma znaczenia pora roku jak w przypadku zielonki. Nawet zimą oraz wczesną wiosną można w ten sposób zapewnić zwierzętom dobrej jakości dodatek do paszy jakim jest lucerna suszona. Oczywiście to jeszcze nie wszystko co oferuje nam ten produkt, jak można się domyślić każdy potencjalny klient zwraca również swoją uwagę na cenę. Cena jest jednym z wyznaczników czy owy produkt będzie cieszył się dużym zainteresowaniem czy jednak nie będzie atrakcyjny cenowo. W tym przypadku możemy być spokojni, lucerna suszona sprzedawana jest w przyzwoitej cenie zarówno dla tych nieco mniejszych jak i  większych hodowców.

O czym musisz pamiętać?

W momencie gdy zdecydujemy się na jej zakup, ważne będzie odpowiednie dostosowanie procentowego udziału lucerny w stosunku do całości karmy. Przestrzeganie określonych zasad jest bardzo ważne, przecież jak można się domyślić przedawkowanie pewnych substancji w organizmie zwierzęcia może skutkować jego kłopotami ze zdrowiem. Aby tego uniknąć warto zaznajomić się z zasadami jakie zostały określone przez specjalistów i które w praktyce zupełnie wystarczą aby zapewnić dostęp do wartościowego pokarmu. Kolejną istotną sprawą która jest zdecydowanie na plus w tym przypadku to fakt, iż produkt ten może być wykorzystywany w karmieniu wielu gatunków zwierząt. Bez problemu może być podawany w przypadku trzody chlewnej, bydła opasowego, drobiu czy królików. Jest on uznawany za bardzo uniwersalny, co więcej klienci którzy już wcześniej korzystali z tego dodatku zdecydowanie i jednogłośnie zachwalają sobie jakość jaką oferuje.

Author: grambezpradu.pl